Kérdése van? +36 30/545 0791
Sanium System jellemzése:
Felszívódó hatásmechanizmusú hatóanyagának alkalmazásával szemben még nem alakult ki a károsítók részéről toleráns ellenálló képesség.
Javasolt technológia:
Almában:
Levéltetvek ellen a minél sikeresebb védekezés elérésének céljából időzítsük a kezelést a kihajtás után a virágzás kezdete előtt az első telepek megjelenésnek idejére illetve a gyümölcsök 90%- os érettségére. A kezelések száma nem haladhatja meg az 1/2 év/kezelést.
Szőlőben (bor-, csemege-):
Szőlőkabóca fajok ellen a második, harmadik stádiumú lárvák ellen célszerű védekezni a fürtmegnyúlásérés kezdetén. Mivel a kikelt lárvák a keléstől számított 30–40 napig nem képesek a fitoplazma terjesztéséreezért, az első lárvák megjelenésétől számított 30 nap után végzett kezeléssel lehet jó eséllyela betegség terjedését megakadályozni. A kezelések lehetséges száma 1/1 év.
Salátában:
A kezeléseket levéltetvek ellen 2 leveles állapottól a végleges fejméretig 1/2 év alkalommal végezzük el.
Hajtatott uborkában és cukkíniben:
A levéltetvek elleni permetezést a telepek korai kialakulásának stádiumában javasolt elvégezni. Molytetvek ellen a kezeléseket az első kifejlett egyedek megjelenésekor célszerű megkezdeni. Egyes uborkafajták érzékenyebbek lehetnek a flupiradifuron hatóanyagra, ezért mindenképpen ajánlott kisebb felületen próbapermetezést végezni. Molytetű és levéltetvek ellen a növények 2 leveles állapotától a teljes éréséig 1/2 év alkalommal védekezhetünk.
Hajtatott paprikában:
A levéltetvek elleni kezeléseket az egyedek betelepedésekor ajánlott megtenni.
Hajtatott paradicsomban és tojásgyümölcsben:
Molytetvek ellen a szer csak a kifejlett, mozgó alakkal illetve az első stádiumú lárvákkal szemben rendelkezik megfelelő hatással. A kezeléseket a növényállományban végzett rajzásmegfigyelés alapján célszerű megkezdeni 2 levele állapottól az érésig alkalmazzuk 1/2 éves intervallumban.
Burgonyában:
Burgonyabogár ellen a védekezéseket a növény sorzáródásának kezdetétől a bogyóérésig szükséges időzíteni 1/év alkalommal.
Szabadföldi, hajtatott, valamint szobai dísznövényekben:
A levéltetvek esetében a védekezés már az áttelelt tojásokból kelt nemzedék ellen megkezdődhet, és a megfigyelések alapján a vegetáció során szobanövényeknél megismételhető. A tápnövényváltó fajok nyári gazdanövényein a védekezéseket az egyedek betelepedésekor, a telepek megjelenése előtt kell elvégezni. Szobai dísznövények esetén a kezelést 7–14 naponként a kártételi helyzet alakulása szerint célszerű ismételni. Molytetvek, pajzstetvek, kabócák és kártevő bogárfajok ellen a kezeléseket – a növényállomány rendszeres vizsgálatára alapozva – az első egyedek megjelenésekor célszerű elvégezni.Dísznövényekben (szabadföldi, hajtatott) az éves kezelések száma nem haladhatja meg az 1/2 év alkalmat.Szobanövényeknél a maximális kezelés 4 alkalom/év, a kezelések között el kell telnie 7 napnak.